niedziela, 27 września 2015
piątek, 25 września 2015
Wełna : )
Przyszedł czas na ocieplenie poddasza. Zdecydowalismy się na ułożenie pierwszej warstwy 15 cm wełny. Później na przekładkę może następne 10 cm wełny. Jak widać na zdjęciach nie jest to wełna wysokich lotów, lamba 0,044 ma się nijak do tego co dostaliśmy od głównego wykonawcy, dla przypomnienia była to URSA o lambdzie 0,032 - KOSMOS!:) (URSA). W celu ułożenia wełny między słupkami odległymi o +/-120 cm musieliśmy stworzyć coś na kształt tylnej bariery. W tym celu użyliśmy wiatroizolację która pozostała nam po budowie wiaty garażowej. Pan Piotr z Panią Pauliną w dość szybkim tempie między drzemkami małego Julka przybili wiatroizolację do słupków ścianki. Potem Pan Piotr zajął się tym co misie lubią najbardziej (gryzieniem ;) układaniem wełny między słupkami. Ponieważ odlegość jest znaczna wełna została "zasznurkowana". Zdjęcia pokazują chyba wszystko, co chcemy teraz pokazać :)
środa, 23 września 2015
Poddasze ; )
Po zakupie odpowiedniej ilości płyt OSB marki Kronopol o grubości 22 mm i wtachaniu na górę, nadszedł czas na ułożenie "podłogi". Celowo daję w cudzysłowiach słowo podłoga, ponieważ podłoga to to nie jest, ale jest to solidna baza do przyszłej właściwej płaszczyzny. Jak już uporałem się z rozłożeniem wszystkich płyt złapałem się za głowę ponieważ nic nie pasowało tak jak bym chciał. Na szczęscie dysponowałem taką maszyną co potrafi ciąć deski i inne drewnopodobne materiały. Po 2 dniach miałem wszystko docięte i podokręcane do legarów stropu. Zasosowałem 2 mm dylatacji między płytami OSB, a w niektórych miejscach nawet więcej :) Dzięki tej podłodze wreszcie można było przystąpić do dalszych prac związanych z budową ścianki kolankowej. Ponieważ jestem totalnym amatorem nie radzę naśladować moich rozwiązań :) Do przymocowania desek (drewno C24 świerk) do krokwi dachu użyłem najprostszych łączników metalowych dostępnych w każdym sklepie budowlanym. Doczołowo były przykręcone tak zwanym wkrętem konstrukcyjnym, który na raz wierci, frezuje i mocuje obie deski. Deski były docinane do kąta krokwi. Zdjęcia przedstawiają wszystko co chcę teraz pokazać : )
do następnego razu
Pan Piotr
do następnego razu
Pan Piotr
wtorek, 15 września 2015
Zapowiedź!
Szykujemy się do zagospodarowania poddasza użytkowego. Zakupiono materiał na ściankę kolankową. To 4 stronnie strugany świerk w klasie C24 oraz płyty OSB3 o grubości 22 mm na podłogę. Wykonania wszystkich prac podjął się Pan Piotr. Zapewne będziemy konsultować poszczególne etapy z naszym głównym wykonawcą. Trzymajcie kciuki i wkrótce więcej zdjęć. :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)